Oczywiście świadomość ubezpieczeniowa rośnie, jednak my na etapie edukacji szkolnej – nie dowiedzieliśmy się w tym zakresie nic… Na szczęście macie mnie i możecie liczyć na moje wsparcie w tym zakresie.
Rozmowa staje się bardziej rzeczowa, gdy klient świadomie pyta, analizuje. A po przeczytaniu tego artykułu głęboko wierzę, że tak będzie u każdego z Was.
Najważniejsze jest to, żeby się nie stresować na zapas. Tak, wiem, łatwo powiedzieć, na szczęście po 5 minutach spotkania ze mną już jest odpowiednia atmosfera. To jest dla mnie najważniejsze, byście czuli się swobodnie i w dobrych rękach.
1. Zastanówcie się przed spotkaniem jaki jest Wasz cel finansowy teraz. Czy chcecie rozmawiać o ochronie zdrowia czy życia, czy chcecie zabezpieczyć swoją emeryturę, a może macie jakieś oszczędności i nie wiecie, jak ulokować. Na spotkaniu oczywiście zweryfikuję to i ułożymy w indywidualny plan finansowy.
2. Znajdźcie wszystkie swoje polisy dotyczące życia i zdrowia czy tzw. „odkładaniówki” , czyli polisy w których regularnie oszczędzacie. Robię audyt takich umów przed, dzięki temu mogę podpowiedzieć czy i w jakim zakresie można zoptymalizować umowy. Do tej pory po analizach umów klientów , w ok. 95% przypadków mogłam zaproponować korzystniejsze rozwiązanie.
3. Koniecznie zapytajcie swojego doradcę przed zawarciem umowy o to, czy warunki są stałe przez cały czas trwania umowy, czy składka wzrasta wraz z wiekiem, jakie są wykluczenia, co jeśli nie opłacę składki, jakie są opcje płatności?
4. Miejcie ze sobą dowód osobisty (w razie zawierania umowy)
Czy ten wpis był przydatny? Warto zapisać sobie te pytania i przygotować się. Zapraszam na bezpłatne spotkanie, na którym mnie sprawdzisz.